e-mail: kontakt@fundacjatulipan.pl

Grupa wsparcia

Zapraszamy na spotkania w formie Grupy wsparcia dla byłych skazanych oraz członków ich rodzin.

W każdą środę o godz. 16:00.

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy! Po prostu przyjdź i usiądź z nami przy wspólnym stole!

Czym jest grupa wsparcia?
Grupa wsparcia, grupa samopomocowa, grupa wzajemnej pomocy, składa się z kilku osób, które cyklicznie spotykają się w ustalonym miejscu i czasie i wspierają się wzajemnie. Często grupie wsparcia przewodniczy psycholog, terapeuta, osoba zaufana, która prowadzi spotkanie.

Na czym polega uczestnictwo w grupie wsparcia?
Wspólnie dzielimy się doświadczeniem w pokonywaniu problemów i wspólnymi siłami szukamy rozwiązań wielu trudności. Dzielimy się wsparciem emocjonalnym, zwalczamy bezradności wobec problemu, własnej choroby, trudnej sytuacji życiowej itp.
Budujemy siłę, nadzieję i poczucie własnej wartości wśród uczestników, a także wymieniamy się użytecznymi informacjami.

Działanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego